Wspólnoty parafialne

Wojownicy Maryi

Wojownicy Maryi - Męski Ruch Maryjny, który powstał jako odpowiedź na duchowo-moralne potrzeby mężczyzn. Jego celem jest formowanie na fundamencie Objawienia Bożego (Pisma Świętego i nauki Kościoła Katolickiego) mężów i ojców, którzy staną się świadkami Chrystusa, Jedynego Pośrednika do Boga, Ojca, przewodnikami w drodze ku świętości na wzór Niepokalanie Poczętej i opiekunami swoich rodzin na wzór św. Józefa.

Spotkania Wojowników Maryi w naszej parafii odbywają się cyklicznie w co drugi wtorek (szczegóły na Facebook'u) oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Męskim Różańcu ulicami Świdnicy (rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele o godz. 11.00).

wojownicy og

Droga Neokatechumenalna

Droga Neokatechumenalna powstała w Hiszpanii, gdy Kiko Arguello postanowił w 1964 r. porzucić karierę na madryckiej Akademii Sztuk Pięknych, aby żyć pośród ubogich i głosić Ewangelię. Mieszkał razem z ubogimi, sprawowali liturgię, czytali Słowo Boże. Zaczęło to przynosić niesłychane owoce nawrócenia. Więcej o Drodze i wspólnotach w naszej parafii [klik].

Podwórkowe Kółko Różańcowe

Najmłodsza wspólnota w parafii, powstała po zakończeniu nabożeństw październikowych dla dzieci. Jej misją jest – najkrócej mówiąc – modlitwa różańcowa najmłodszych parafian.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Grono lektorów i ministrantów stanowi około 25 osób. Służba przy ołtarzu podczas Mszy św. i nabożeństw oraz wcześniejsze przygotowanie liturgii, zwłaszcza bardziej uroczystych, to zasadnicza działalność LSO. Jej część stanowią także dziewczęta, które proklamują podczas nabożeństw Słowo Boże i śpiewają psalm responsoryjny. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 10.30. W każdy I czwartek miesiąca o godz. 18.30 jest sprawowana Msza św. z pełną asystą w intencji LSO. 

Stowarzyszenie im. Sługi Bożej Anny Jenke

Gromadzi kilkadziesiąt osób. Zadaniem Stowarzyszenia jest krzewienie kultu Anny Jenke, nauczycielki z Krakowa (urodziła się na terenie archidiecezji przemyskiej), która zmarła w opinii świętości w 1976 roku oraz propagowanie zasad pedagogiki chrześcijańskiej, które w swojej pracy stosowała Służebnica Boża.

Bractwo Św. Józefa

Bractwo powstało w Diecezji Świdnickiej 19 marca 2010 roku. Posiada swoje cele statutowe, które sprowadzić można zasadniczo do następujących zadań: szerzenie kultu św. Józefa, Oblubieńca NMP, prowadzenie działalności charytatywnej, występowanie w strojach Bractwa podczas uroczystych nabożeństw. Moderatorem diecezjalnym Bractwa jest ks. dr Zbigniew Chromy. W parafii Bractwo uczestniczy każdego dziewiętnastego dnia miesiąca w uroczystej Nowennie do św. Józefa.

Koło Żywego Różańca

W parafii istnieją cztery Róże Różańcowe, do których przynależy ponad 80 osób. Comiesięczne spotkania, z wymianą tajemnic różańcowych, odbywają się w każdą I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00.

Copyright © 2020 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.